plnlenfrdeitrues

czerwiec 2019 - ZALEWO

Długodystansowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych

W dniach 21-23 czerwca 2019 roku na Zalewie Włocławskim zostały rozegrane „Długodystansowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych ANWIL CUP 2019”.
Na starcie stanęły 34 załogi, w tym Team Zalewo. Zawody rozgrywano w pięciu klasach T1, T2, T3, Open, Micro. Podczas regat rozegrano dziewięć wyścigów.
Załoga reprezentująca Zalewo zajęła czwarte miejsce.
Gratulujemy i życzymy pomyślnych wiatrów podczas kolejnych regat.

 

Czytaj dalej...

Regaty na Zalewie Włocławskim

W weekend 15 -16 czerwca 2019r. na Zalewie Włocławskim odbyły się Regaty "Salamander Cup", stanowiące kolejne eliminacje zaliczane do Pucharu Polski Jachtów Kabinowych.
Na starcie stanęło 30 jachtów w czterech klasach: T1, T2, T3 i Open.
Reprezentująca Gminę Zalewo drużyna bardzo starała się o uzyskanie jak najlepszego wyniku, ale ostatecznie zabrakło 1 punktu do zajęcia miejsca na podium. Ostatecznie Team Zalewo zajął czwarte miejsce w klasie T2.
Życzymy więcej szczęścia w kolejnych regatach.
 

Czytaj dalej...

„Jesteśmy razem”

W dniu 5 czerwca 2019r. w Zalewie odbyła się impreza kulturalno - integracja zorganizowana Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zalewie.
Impreza „Jesteśmy razem”, przebiegała pod hasłem „Bajkowy świat łączy pokolenia i integruje środowiska” i miała na celu integrację osób niepełnoprawnych z osobami pełnosprawnymi.
Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Udział w nim wzięli podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Suszu, Środowiskowego Domu Samopomocy w Suszu, Domu Pomocy Społecznej w Lubawie, Domu Pomocy Społecznej w Iławie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubawie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lubawie, Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Iławie, Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Iławie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Iławie, Świetlicy Terapeutycznej dla Osób Niepełnosprawnych „Tęcza” w Zalewie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwietniewie oraz przedszkolaki i pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Barach.
Uczestnicy spotkania mieli obowiązek przebrania się za postać z bajki, co sprawiało, że była ona wyjątkowo barwna i radosna. Zacierały się różnice pokoleniowe i powstała płaszczyzna porozumienia zrozumiała dla każdego.
W trakcie zabawy został wybrany Król i Królowa balu. Głównym kryterium wyboru była osobowość i zaangażowanie uczestnika w zabawę. Tegoroczny tytuł Króla otrzymał Pan Mikołaj Zawadzki z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Iławie, natomiast Królową Balu została Pani Barbara Kaczmarczyk z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Iławie.
Bawiącym się, do tańca grał zespół „Blue Band” z Zalewa.
Organizatorzy dziękują za wsparcie finansowe Firmie „Dam-Rob” z Zalewa, Firmie „Netkom” Pana Macieja Żukowskiego z Zalewa, Firmie „EWMET” Pani Marii Kobuz z Zalewa.
Impreza dofinansowana została ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS