plnlenfrdeitrues

marzec 2019 - ZALEWO

Światowy Dzień Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest 7 kwietnia i został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w 1948 r. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Tematem obchodów Światowego Dnia Zdrowia w 2019 roku jest uniwersalny zasięg/dostęp do opieki zdrowotnej, ze szczególnym uwzględnieniem podstawowej opieki zdrowotnej.
Głównym założeniem jest skupienie uwagi na konieczności zapewnienia wszystkim ludziom dostępu do powszechnej opieki zdrowotnej na odpowiednim poziomie, która obejmuje pełne spektrum usług potrzebnych przez całe życie – od promocji zdrowia po profilaktykę, leczenie, rehabilitację i opiekę paliatywną.
Ten dzień ma zachęcić specjalistów do komunikowania się w zakresie zapewnienia równości w dostępie do usług opieki zdrowotnej. Pracownicy służby zdrowia mają do odegrania ważną rolę w kampanii, pomagając decydentom w dziedzinie zdrowia, poznać potrzeby ludzi w zakresie opieki zdrowotnej, zwłaszcza na poziomie podstawowej opieki zdrowotnej.
Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Światowej Organizacji Zdrowia:

https://www.who.int/westernpacific/news/events/detail/2019/04/07/western-pacific-events/world-health-day-2019

https://www.who.int/westernpacific/news/events/world-health-day

Czytaj dalej...

Zawody Swimrun

W sobotę 18 maja 2019r. na Jeziorze Jeziorak rozegrane zostaną największe zawody Swimrun w Polsce!
Zawody będą rozgrywane na kilku trasach, przy czym najdłuższa ULTRA JEZIORAK rozpocznie się w Dobrzykach. Zawodnicy 36 kilometrowego dystansu będą mieli do pokonania 31 km biegiem i 5 km do przepłynięcia, podzielonego na 13 odcinków.
Na liście startowej tego dystansu znajdują się uczestnicy z całej Polski, jak również ze Szewcji, Anglii, Danii i Francji.
Więcej informacji na temat zawodów Swimrun można znaleźć na stronie organizatora: www.swimrunpoland.com oraz w mediach społecznościowych: Facebook - Swimrun Poland.


 

Czytaj dalej...

Nagrody XV edycji konkursu Przyjaznego Brzegu za rok 2018 przyznane

W dniu 2 marca 2019r. w Warszawie podczas Targów Sportów Wodnych i Rekreacji „Wiatr i Woda” odbyła się gala, na której wręczano Nagrody Przyjaznego Brzegu.
Konkurs zainicjowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno- Krajoznawcze, przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim, jest coraz bardziej ceniony przez wodniaków, samorządy terytorialne i przedsiębiorców.
Konkurs organizowany jest przez Centrum Turystyki Wodnej PTTK, pod patronatem honorowym Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”.
Celem konkursu jest promocja atrakcji wodniackich i turystycznych Polski oraz wyróżnienie miejscowości najbardziej aktywnych na tym polu. W konkursie premiowane są inwestycje służące turystyce wodnej i zachowaniu dziedzictwa oraz tradycji wodniackich. Jury bierze pod uwagę kilka elementów: budowę i modernizację przystani żeglarskich i stanic wodnych, programy inwestycyjne obejmujące miasta, regiony, szlaki wodne, działania osób fizycznych, klubów i stowarzyszeń, samorządów oraz innych instytucji i organizacji.
Tegoroczne Grand Prix z nagrodą Ministra Sportu i Turystyki powędrowało do Ligi Morskiej i Rzecznej za zgodne z wiekową tradycją, wielostronne upowszechnianie znaczenia Bałtyku, Wisły i Odry.
Natomiast w kategorii „instytucje i stowarzyszenia” nagrodę przyznano Stowarzyszeniu Gościńce Kanału Elbląskiego i jeziora Jeziorak, którego członkiem jest Ekomarina w Zalewie.
Jest to już druga nagroda w skali ogólnopolskiej przyznana Stowarzyszeniu za działania na rzecz promocji i rozwoju usług turystyki wodnej na szlaku Kanału Elbląskiego i jeziora Jeziorak. W listopadzie 2018r. na Targach Sportów Wodnych BOATSHOW w Łodzi przyznano nagrodę Złotego Dzwonu Polskiego Związku Żeglarskiego.
Gratulujemy.
 

Czytaj dalej...

Zajęcia w ramach programu „EduStarter- inspiracje, kompetencje, rozwój”

Od września 2018 roku na terenie Gminy Zalewo realizowany jest projekt edukacyjny pn. „EduStarter- inspiracje, kompetencje, rozwój”, skierowany do uczniów, nauczycieli i rodziców.
W dniach 18 - 20 stycznia 2019 roku w ramach realizacji projektu, w sali konferencyjnej hotelu „Łabędź” w Iławie, odbyły się zajęcia skierowane do nauczycieli.
W zajęcia prowadzonych przez trenerów ze Szkoły Umiejętności Trenerskich (SZUTR) nauczyciele mieli możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności niezbędnych do świadomego wspierania młodzieży w rozwiązywaniu ich problemów oraz osiąganiu celów rozwojowych.
Projekt „EduStarter- inspiracje, kompetencje, rozwój” będzie realizowany do 30 czerwca 2020 r.


 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS