plnlenfrdeitrues

Nagrody XV edycji konkursu Przyjaznego Brzegu za rok 2018 przyznane Wyróżniony

Nagrody XV edycji konkursu Przyjaznego Brzegu za rok 2018 przyznane

W dniu 2 marca 2019r. w Warszawie podczas Targów Sportów Wodnych i Rekreacji „Wiatr i Woda” odbyła się gala, na której wręczano Nagrody Przyjaznego Brzegu.
Konkurs zainicjowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno- Krajoznawcze, przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim, jest coraz bardziej ceniony przez wodniaków, samorządy terytorialne i przedsiębiorców.
Konkurs organizowany jest przez Centrum Turystyki Wodnej PTTK, pod patronatem honorowym Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”.
Celem konkursu jest promocja atrakcji wodniackich i turystycznych Polski oraz wyróżnienie miejscowości najbardziej aktywnych na tym polu. W konkursie premiowane są inwestycje służące turystyce wodnej i zachowaniu dziedzictwa oraz tradycji wodniackich. Jury bierze pod uwagę kilka elementów: budowę i modernizację przystani żeglarskich i stanic wodnych, programy inwestycyjne obejmujące miasta, regiony, szlaki wodne, działania osób fizycznych, klubów i stowarzyszeń, samorządów oraz innych instytucji i organizacji.
Tegoroczne Grand Prix z nagrodą Ministra Sportu i Turystyki powędrowało do Ligi Morskiej i Rzecznej za zgodne z wiekową tradycją, wielostronne upowszechnianie znaczenia Bałtyku, Wisły i Odry.
Natomiast w kategorii „instytucje i stowarzyszenia” nagrodę przyznano Stowarzyszeniu Gościńce Kanału Elbląskiego i jeziora Jeziorak, którego członkiem jest Ekomarina w Zalewie.
Jest to już druga nagroda w skali ogólnopolskiej przyznana Stowarzyszeniu za działania na rzecz promocji i rozwoju usług turystyki wodnej na szlaku Kanału Elbląskiego i jeziora Jeziorak. W listopadzie 2018r. na Targach Sportów Wodnych BOATSHOW w Łodzi przyznano nagrodę Złotego Dzwonu Polskiego Związku Żeglarskiego.
Gratulujemy.
 

1
0
0
s2smodern
powered by social2s
Powrót na górę