plnlenfrdeitrues

Ogłoszenie Wyróżniony

Burmistrz Zalewa informuje, że obowiązuje zakaz rozwieszania plakatów, ogłoszeń i ulotek reklamowych w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym, w szczególności na pniach drzew.
Wykorzystane w celu mocowania plakatów zszywki, pineski czy taśmy mają szkodliwy wpływ na stan zdrowotny drzew, powodują trwałe uszkodzenie kory, co w konsekwencji może doprowadzić do rozwoju chorób grzybowych i obumierania drzew. Rozwieszanie plakatów na drzewach psuje również estetykę otoczenia i doprowadza do zaśmiecania terenu.
Zgodnie z Kodeksem wykroczeń art. 63 a:
§ 1. Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny
§ 2. W razie popełnienia wykroczenia można orzec przepadek przedmiotów stanowiących przedmiot wykroczenia oraz nawiązkę w wysokości do 1500 złotych lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego.
Jednocześnie informuję, że na terenie Gminy we wszystkich miejscowościach znajdują się tablice, na których można bezpłatnie rozwieszać plakaty i ogłoszenia.


Burmistrz Zalewa
/-/ Marek Żyliński
 

Ostatnio zmienianyniedziela, 14 październik 2018 18:56
1
0
0
s2smodern
powered by social2s
Powrót na górę